MS představil nové Office

Před pár hodinami představil v San Franciscu Steve Ballmer, CEO Microsoftu, nové Office. Ty jsou dostupné ke stažení na office.com/preview. Nová verze Office přináší ohromující design, který spolupracuje s dotykem, stylusem, myší i klávesnicí napříč Windows zařízeními, včetně tabletů. Nové Office jsou sociální, nabízí skvělý mód čtení pro pohodlné čtení Word dokumentů na tabletech a nechybí ani podpora cloudu (SkyDrive).

Nové Office jsou přizpůsobeny dotyku. Dokumentů a prezentací se nyní můžete dotýkat, přibližovat je a upravovat svými prsty. Využít můžete i stylus, který užijete především pro doplnění poznámek v OneNote.

Lync a OneNote jsou prvními dvěma Office aplikacemi, které jsou čistě Metro aplikacemi. Ostatní jsou i nadále desktopové, nabízí však stejný zážitek, jako Metro aplikace. Všechna ARM zařízení budou obsahovat Office 2013 Home and Student RT a to včetně Wordu, PowerPointu, Excelu či OneNote.

Office nyní využijí cloud. A to především SkyDrive – na něj se budou ukládat dokumenty (výchozí nastavení) a ty budete moci otevírat na všech vašich počítačích, tabletech a smartphonech. Dokumenty budou dostupny i offline, vždy se totiž synchronizují.

V nových Office nechybí ani integrace sociálních sítí. Nedávno zakoupený Yammer je integrován do SharePoint a Microsoft Dynamics, Skype je taktéž integrován. Ten nabídne každý měsíc 60 minut mezinárodního volání. Skype kontakty budou taktéž integrovány do Lync.

Nechybí ani ‚People card‘, takže vašim přátelům budete moci své dokumenty snadno sdílet. Přímo v Office si budete moci číst i novinky z Facebooku a LinkedIn.

Sledovat lidi, týmy, dokumenty a stránky budete moci v SharePoint. Prohlížet si budete moci vložená videa a obrázky, takže uvidíte vše podstatné.

A je toho daleko více! Nezapomeňte prozkoumat oficiální stránky Office 2013.