Tento článek navazuje na představení služby Set up School PCs v článku https://blogs.technet.microsoft.com/skolstvi/2016/08/03/10-novinek-ve-vyrocni-aktualizaci-windows-10-nejen-pro-skoly/

O této aplikaci jsem již mnohokrát slyšel na setkání MIE Expertů, na Roadshow pro školy, proto jsem se rozhodl ji vyzkoušet.

Vzhledem k tomu, že mám čistě cloudovou mobilní tabletovou učebnu propojenou přímo s Office 365, řekl jsem si, toto řešení je právě pro mne.

Nainstaloval jsem tedy aplikaci ze Storu .

1

Po prvním spuštění skutečně následuje pár jednoduchých kroků:

Nastavení přístupu pro hosty

2

Nastavení WIFI

3

Vložení USB disku a vytvoření zřizovacího balíčku

4

Zatím to bylo velice jednoduché a jasné 🙂. Teď přijde na řadu použití zřizovacího balíčku na již funkčním a běžně používaném tabletu.

5

6

7

Odhlášení a přihlášení

Přihlášení je možné s Office365 účtem s tím, že systém rozpozná žákovský a administrátorský účet.

8

Jednotky jsou skutečně omezené.

9

Nabídka Start přizpůsobena školním potřebám

10

Shrnutí na závěr: Musím podotknout, že nemám vyzkoušené propojení, když se ve škole používá Windows Server. Z mého pohledu super aplikace pro nastavení PC ve školách bez  serveru, kde částečně přebírá jejích funkci Office 365 a Azure AD alespoň k hlediska ověřování uživatelů, z hlediska nastavení lokáních politik je právě aplikace Set up School PCs.

Za celkem krátkou dobu, kdy je možné tuto aplikaci využívat, mám za sebou úspěšnou instalaci na dvou školách a uživatelé i ředitelé škol jsou spokojeni. I Vám přeji mnoho spokojených uživatelů 🙂

 

Karel Rejthar MIE Expert

SŠZP Klatovy