Informatika je velmi rychle se vyvíjející věda. Jako učitel musím často přizpůsobovat náplň svých hodin. Když jsem o jarních prázdninách hledal návody, jak zaktualizovat své hodiny tvorby webových stránek, zabrouzdal jsem na portál Microsoft Virtual Academy (https://mva.microsoft.com). Nalezl jsem množství video návodu přímo od profesionálu z oboru.

Portál je rozdělen do několika kategorií a na své si zde přijdou jak začátečníci tak hlavně pokročilí uživatelé. Své znalosti si můžete rozšířit v oblastech jako Vývoj pro cloud, Herní vývoj, Vývoj pro web, Vývoj pro Office 365, C# a XAML, Visual Studio, HTML 5 & CSS3. Jedna celá sekce je přímo věnována začátečníkům (viz Obrázek 1).

Obrázek 1: Úvodní obrazovka po přihlášení

K možnosti prohlížení videí a ke kompletnímu obsahu se dostanete po přihlášení pomocí Microsoft úctu. Navíc si můžete vytvořit vlastní studijní plán, do kterého si přidáváte jednotlivé kurzy, u nichž sledujete svůj postup (viz Obrázek 2). Kurzy obsahují množství videí, přičemž některé kapitoly mohou být zakončeny testem, v kterém si ověříte zvládnutí probraného tématu. Bohužel jen malé množství kurzu je v češtině, drtivá většina pak v angličtině.

Já osobně jsem si vybral kurz od Boba Tabora HTML5 & CSS3 – Fundamentals development for absolute beginners. V 21 videích bylo shrnuto celé HTML5, CSS3 a další techniky tvorby webu včetně vytváření layoutu. Kurz byl pro mé potřeby naprosto ideální. Z videí navíc nemusíte čerpat jen Vy, ale můžete je nabídnout i Vašim studentům, jistě ocení možnost rozšířit si vlastní znalosti.